Rubriky
Chůze Obchody

Horolezecký obchod HUDY

Obchod HUDY není čistě barefootový, ale pár kousků tam také má a za zmínku stojí. HUDY mají obchůdky zaměřené na horolezectví a outdoorové aktivity. Obchody mají po celé ČR, nabízí pár modelů i pro pětiprsťáky a barefoot boty. Horolezecké obchody mívají obvykle kvalitní zboží. Lezci si obecně nemůžou dovolit obecně používat kšunty – při lezení či výstupech do hor jim jde mnohdy o život.

V HUDY mají různé pěkné sandály. Sice většina jich není vyloženě barefoot, ale mohou být též dostačující a vydrží. Osobně nosím HARBOR WOMEN TRIBAL RED. Sandály obepínají palec a malíček víc blíže směrem ke kotníku, takže palec není ohýbaný směrem do středu a malíček je také volný. Boty mají sice vyšší patu, ale zase pro pro chození po betonu to může být výhoda.

Dříve jsem nosila jednoduché LIGHT BLACK, ale ty mi přestaly již vyhovovat, protože mají pásek u palce víc vepředu, a tak lehce ohýbají palec směrem dovnitř. Také malíček je trochu páskem stažený dovnitř. Dokud jsem nechodila bosa, tak mi to nevadilo, teď už mi to vadí, noha se mi více roztáhla a naráží již nepříjemně na pásky.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji matematiku online přes Skype a webovou tabuli. První vyučovací hodina je ZDARMA. Vyzkoušejte…