Rubriky
Chůze Obchody

naBOSo.cz

Chůzi na boso se věnují např. stránky naBOSo.cz, které jsou zároveň obchodem s barefoot obuví a různými doplňky. Jejich blog obsahuje články o běhání i chůzi na boso. Kamennou prodejnu mají např. v ulici V. P. Čkalova 6, Praha 6 Dejvice.

Nabízí boty různých značek (odkazy mám upraveny na dámské varianty velikosti 38 a 39): Leguano, Angles Fashion, Saltic, Vivobarefoot, Be Lenka, Merrell

Mají spíš pánské sportovní boty a boty do města. V dámských variantách sportovních bot v nabídce moc není, nebo je najdeme zařazené v kategorii do města. Pokud s barefoot botami teprve začínáte, tento obchůdek je možná nejlepší navštívit jako první. Uděláte si určitou představu o tom, jaká značka by vám mohla vyhovovat. Následně můžete navštívit přímo obchůdky daných značek…

Mne osobně zaujaly v kamenném obchodě tyto boty:
  • SALTIC FURA W Oliva – kožené boty s velkým prostorem ve špičce, jen kůže se trochu kaboní, když se noha ohne v prstech. Mají i další barevné varianty, např. Grey, Bordo, Brown. Zdají se být pohodlné a dobře drží na kotníku. Opět vhled i provedení mi připomíná lezačky včetně nazouvacího ouška. Boty lze použít na vycházku do města, přírody, fitness, běhání v lese, outdoor aktivity. Zatím jsou u mne vítězem!
  • MERRELL VAPOR GLOVE 3 LUNA LTR W Black – celkem vydařené běžecké boty,
  • MERRELL MOVE GLOVE W Black – celkem vydařené běžecké boty,
  • XERO SHOES 20 GENESIS M Black – minimalistické sandály, bohužel po ozkoušení měly sandále pro mne příliš malý prostor vepředu před prsty. Já mám teda dlouhé a hubené prsty, ale jestli mi tam zbyly tak 3 mm, což mi přišlo hodně málo.

Autor: Jitka Vachtová

Doučuji matematiku online přes Skype a webovou tabuli. První vyučovací hodina je ZDARMA. Vyzkoušejte…